Водоканал

Коли підприємство у власності територіальної громади

2014 рік

 • Шепетівський водоканал повернуто у комунальну власність 

 У квітні рішенням сесії Шепетівської міської ради Шепетівське водопровідно-каналізаційне господарство повернуто із концесії від ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у комунальну власність міста та розпочало свою роботу з модернізації виробництва.

 • На підприємстві було встановлено перетворювач частоти на проспекті Миру, 31,
 • Замінено глибинний насос ЕЦВ, що закінчив свій термін експлуатації, на насос WILO на свердловині №2 водозабору «Лісова галявина».

2015 рік

 • Встановлення насосу Wilo на свердловині №5

 У березні на свердловині №5 водозабору «Лісова галявина» проведено заміну насосу ЕЦВ 10-63-65, що закінчив свій термін експлуатації, на WILO SPU 07-073-04B. Основні робочі складові насосу WILO SPU 07-073-04B виготовлено з бронзи та нержавіючої сталі, що дасть змогу уникнути швидкого зносу насосу. 

 • Інновації — запорука успішного розвитку

 24 травня Шепетівським водоканалом презентовано автоматизовану систему контролю обліку енергоносіїв — АСКОЕ. Підприємство  перше в Україні отримало міні-гранд від ДП «Новатор» на впровадження цієї системи та встановило її у п’ятиповерховому будинку.

 • Закуплено авто ГАЗ 2705

 У травні підприємство купило автомобіль ГАЗ 2705 для забезпечення щоденних перевезень працівників на каналізаційні очисні споруди, що знаходяться на значній відстані від міста. Раніше підприємство укладало договори з приватними підприємцями на перевезення. Купівля власного автотранспорту заощадило кошти підприємства.

 • Встановлено частотний перетворювач

 Вересні проведено монтаж частотного перетворювача на ПВНС на проспекті Миру, 34. Встановлення даного обладнання дало можливість оптимізувати роботу насосної станції за рахунок плавного пуску електродвигуна, захистити водопровідну мережу від гідроударів, підвищити термін експлуатації насосного обладнання.

 • Побудовано каналізаційно-насосну станцію №10

У жовтні на вулиці Гранітній введено в експлуатацію каналізаційно-насосну станцію №10.

Навесні 2015 року понад 200 жителів міста залишились без водовідведення, оскільки ці послуги їм надавав ТОВ «Шепетівський м’ясокомбінат», що припинив свою діяльність.

За сприянням міської ради в найкоротші строки було забезпечено тимчасове водовідведення споживачів, проведено реконструкцію каналізаційних мереж та побудовано каналізаційний колодязь для перекачки стоків на вулиці Гранітна. 

2016 рік

 • Завершили ремонт лабораторії

У березні в приміщенні лабораторії було відремонтовано кімнати приготування поживних середовищ баквідділу лабораторії. А саме поштукатурено стіни, утеплено та поновлено стелю, замінено вікно, покладено плитку. Повністю замінено електропроводку, встановлено нове сучасне освітлення.

Виконавчий комітет Шепетівської міської ради передав на баланс нові меблі, допоміжне обладнання та вимірювальні прилади, що відповідають всім вимогам технологічного процесу підрозділу. 

 • Замінено насосні агрегати на свердловинах водозабору «Лісова галявина»

У березні переоформивши спеціальний дозвіл на користування надр, було замінено насосні агрегати на свердловинах водозабору «Лісова галявина», що задіяні в технологічному процесі водопостачання.

Всі встановлені насоси — це насоси бренду WILO (Німеччина), що запроваджує сучасні технології зі світовим визнанням через свої високі показники якості, економності, довговічності та надійності. Основні робочі складові встановлених насосних агрегатів виготовлено з бронзи та нержавіючої сталі, що дає змогу уникнути швидкого зносу насосів.

Крім того, було використано нову водопідйомну трубу з поліетилену ПЕ100+, що має значно довший від металевої термін експлуатації. 

 • Модернізовано головну каналізаційну насосну станцію

У квітні 2016 року, розглянувши пропозиції щодо заміни насосних агрегатів, проаналізувавши технічні характеристики запропонованих насосів та гарантований виробником термін експлуатації було прийнято рішення встановити насос 2СМ-250-200-400/6 та шафу управління. Насос підключено до існуючої системи плавного пуску. 

 • Замінено насоси на КНС-7 та ГКНС

У червні 2016 року проведено заміну насосних агрегатів на каналізаційній насосній станції №7 (КНС-7) та на головній каналізаційній насосній станції міста (ГКНС). Насосні агрегати, що підлягали заміні були встановлені ще на початку 80-их років минулого століття, мали велику зношенність, потребували частих ремонтів, які призводили до частих перебоїв з водопостачанням.

 • Проведено модернізацію водозабору «Лісова галявина»

У серпні 2016 року підприємство завершило технічне переоснащення свердловин водозабору «Лісова галявина». Замінено насосні агрегати на свердловинах водозабору. Під час будівництва магістрального трубопроводу прокладено понад 1000 метрів ПЕ труб діаметрами 250мм, 200мм, 110мм. Трубопроводи з такого матеріалу мають гарантований термін експлуатації біля 50-ти років, згідно з сертифікатом виробника. 

 • Замінено насосні агрегати на каналізаційних насосних станціях №3 і №5

Разом з насосними агрегатами встановлено шафи управління. Зменшення ремонтних робіт, збільшення ККД насосів та зниження електроспоживання дало можливість економії енергоресурсів підприємством.

Крім того, підприємство водопровідно-каналізаційного господарства замінило запірно-регулюючу арматуру на водопровідних мережах міста, в першу чергу на основних водоводах. Оскільки мережі збудовано у 70-тих роках минулого століття і на той час не було встановлено належної запірно-регулюючої арматури, то при виникненні аварійної ситуації на головних водоводах жителі всього міста залишаються без води. Виконання вказаного заходу дало можливість проводити ремонтні роботи мереж не зупиняючи подачу води в місто, і знизити витрати води.

 • Закуплені резервні насоси

Для забезпечення безперебійного водопостачання та надійного водовідведення  міста закуплено резервне насосне обладнання на підвищуючі водопровідні насосні станції, каналізаційні насосні станції та свердловини.

Закуплено три резервних насосних агрегати — насос К 20/30 для використання на ПВНС, насос ЦМФ 50/10 встановлено на КНС та насос ЕЦВ 10-65-100 на свердловину №10. Такий захід дав можливість проведення ремонтних робіт на перелічених об’єктах без тривалого припинення водопостачання і водовідведення окремих районів міста. У разі виникнення аварійної ситуації, при виході з ладу працюючих насосів підприємство має змогу відновлення подачі води в найкоротші строки. 

 • Проведено модернізацію каналізаційної насосної станції на вул. М. Амосова

У вересні 2016 року в рамках виконання інвестиційної програми розпочато модернізацію каналізаційної насосної станції (КНС-3) на вул. М. Амосова (Войкова) з реконструкцією приймального відділення та заміною насосного агрегату. 

 • Капітальний ремонт станцій доочистки води

у вересні 2016 року підприємство провело капітальний ремонт трьох станцій доочистки води на Старокостянтинівському шосе, проспекті Миру, вулиці Українській. Під час ремонтних робіт на кожній станції замінено іонообмінну смолу, активоване вугілля, проведено чистку клапану управління, виконано роботи зі заміни фільтруючих елементів установки зворотного осмосу, чистку кварцового кожуху тощо.

Біля станцій встановлено лавки, замінено бруківку, проведено благоустрій прилеглої території. 

 • Придбано новий зварювальний апарат для терморезисторного зварювання поліпропіленових труб 
 • Модернізація каналізаційної насосної станції на вул. Шешукова

 У січні 2017 року в рамках проведення технічного переоснащення каналізаційних насосних станцій міста проведено заміну зношеного насосного агрегату ФГ 144/46  каналізаційної насосної станції на вул. Шешукова. 

 • Введено в експлуатацію  нову насосну станцію на Старокостянтинівському шосе, 71

Зважаючи на численні прохання споживачів та після проведеня моніторингу водопровідних мереж вказаного мікрорайону було прийнято рішення необхідності  будівництва підвищуючої водопровідної насосної станції (ПВНС) на вул. Старокостянтинівське шосе, 71. Водоканалом пройдено етапи планування, вибору місця, будівництво, випробування та, нарешті, введення в експлуатацію насосної станції.
Після введення в експлуатацію вказаної ПВНС було підвищено тиск в трубопроводах будинків вказаного мікрорайону, що, в свою чергу, покращило якість водопостачання багатьох абонентів верхніх поверхів багатоповерхівок. Крім того, використання обладнання, що встановлено на ПВНС дає змогу забезпечити надійне та безперебійне водопостачання мікрорайону.
Надалі водоканал має намір продовжити виконання наміченого плану заходів щодо покращення якості послуг з водопостачання та водовідведення.

 • Модернізація

У березні 2017 року комунальним підприємством за кошти міського бюджету закуплено гідродинамічну машину з двигуном RIDGID для прочищення та промивки каналізаційних мереж міста. Даний пристрій являє собою переносну установку  високого тиску подачі води, для використання потоку води під високим тиском для очищення і видалення жиру, мулу та ін. з каналізаційних трубопроводів. Гнучкий шланг установки, повертаючись проникає через каналізаційний трубопровід за допомогою водометної насадки з направленими назад потоками, та після видалення наростів змиває останки сміття. Це дає змогу прочищати важкодоступні згини трубопроводів. Крім того, при необхідності, залежно від очисних робіт  можлива заміна насадок.

Було проведено випробування та навчання персоналу на прикладі ліквідації затору каналізаційної мережі на пр. Миру, 33. З використанням зазначеного пристрою було відмічено значне підвищення ефективності прочистки мереж.

Незабаром підприємством планується переобладнання автомобіля під пересувну мобільну станцію для промивки та прочищення каналізаційних мереж за описаним принципом роботи. Передбачається проведення планових поетапних робіт прочищення всіх каналізаційних мереж міста з використанням гідродинамічної машини.

Водоканал і в подальшому намагатиметься дотримуватись напрямку впровадження та використання новітніх технологій та європейського досвіду роботи в галузі водопостачання та водовідведення. 

 • Випробування нової техніки

 Наприкінці травня 2017 року робітники каналізаційних очисних споруд міста пройшли теоретичну підготовку та провели випробування мініземснаряду НONDA. Устаткування застосовується для покращення очищення біологічних ставків та мулових майданчиків, що входять в схему очистки стічних вод міста. Раніше очищення проводилося з використанням екскаватору типу «драглайн». Однак оренда необхідного обладнання стала досить затратною, а процес енергоємним. Тому адміністрацією водоканалу було прийнято рішення модернізувати даний процес роботи. Використання мініземснаряду дасть змогу покращити процес водовідведення очисних споруд підприємства. Впровадження новітніх технологій на каналізаційних очисних спорудах міста.

Даний механізм напередодні було закуплено нашим підприємсмтвом за сприяння міського голови Полодюка М.І. та депутатів міської ради.

Для покращення очищення біологічних ставків та мулових майданчиків, що входять в схему очистки стічних вод міста було придбано дану установку. На території каналізаційних очисних споруд знаходяться чотири біологічні ставки та шість мулових майданчиків, які необхідно очищувати щороку. Очищення за старою схемою, а саме з використанням екскаватору типу «драглайн» та оренда необхідного обладнання стало досить затратним та енергоємким. Тому адміністрацією водоканалу було прийнято рішення пошуку інших, більш нових технологій, аби модернізувати даний процес.

Впровадження використання мініземснаряду дасть змогу модернізувати технологічний процес роботи очисних споруд та покращити водовідведення міста.

 • Автопарк підприємства поповнився двома вакуумними машинами

У липні 2017 року придбано дві вакуумні машини для виконання аварійних робіт в підрозділах водопостачання та водовідведення.

Раніше працівникам підприємства доводилось проводити аварійні роботи використовуючи автомобілі, віком понад 30 років, які через зношеність постійно ламалися та потребували дороговартістних ремонтів.

Нові вакуумні автомобілі прискорили проведення аварійних робіт на мережах водопостачання та водовідведення. Їх використання дасть можливість економії при їх експлуатації, що, в свою чергу, призведе до зменшення собівартості послуг.

 • До житлового масиву «Сонячний» прокладено водопостачання

Розширення водопостачання нашого міста є одним із пріоритетних завдань міської влади. Восени 2017 року закінчено всі необхідні роботи по забезпеченню водою житлового масиву «Сонячний».

 • Комунальне підприємство продовжує модернізацію мереж

Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства виконало всі необхідні роботи для належного функціонування водозабору «Лісова галявина». Підприємством проведено переоформлення спеціального дозволу на користування надрами протягом 20-ти наступних років, введено в експлуатацію водозабір, закінчено технічне переоснащення з заміною насосних агрегатів  свердловин, що задіяні в технологічному процесі водопостачання.

Під час будівництва магістрального трубопроводу прокладено понад 1000 метрів ПЕ труб діаметрами 250мм, 200мм, 110мм. Трубопроводи з такого матеріалу мають гарантований термін експлуатації біля 50-ти років, згідно з сертифікатом виробника.

2018 рік

 • Придбано обладнання для зварювання ПЕ труб

  При прокладанні поліетиленових трубопроводів підприємству неодноразово доводилося звертатися до сторонніх організацій, аби провести зварювання ПЕ труб різних діаметрів. Оскільки планується заміна всіх мереж зі сталевих трубопроводів на поліетиленові, підприємством придбано повний комплект обладнання для зварювання труб з поліетилену нагрітим інструментом в стик «TURANMAKINAAL315», аби мати можливість прокладання трубопроводів самотужки. У комплект входить зварювальний апарат з гідравлічним приводом для стикового зварювання поліетиленових, пластикових (ПНД), ПВХ труб різного тиску і товщини стінок. За допомогою закупленого обладнання виконуватиметься зварювання труб діаметром від 90мм до 315 мм, різних відводів та фітінгів.

  При виконанні робіт зазначеним способом водоканал має змогу економити біля 250 тис. грн. на 1 км мережі, що прокладається.

 • Проведено модернізацію каналізаційної насосної станції на вул. М.Амосова

У рамках проведення технічного переоснащення каналізаційних насосних станцій міста проведено заміну зношеного насосного агрегату ФГ 144/46 каналізаційної насосної станції на вулиці Амосова згідно із запланованим графіком. Проаналізувавши режим роботи вказаної КНС та технічні характеристики працюючого обладнання, було прийнято рішення щодо встановлення нового насосу марки 2СМ 150-125-315/б.

Виходячи з практичного досвіду та розрахунку економічного ефекту, заміна насосного агрегату і встановлення системи плавного пуску на вказаній КНС дасть можливість економії енергоресурсів підприємством за рахунок зменшення ремонтних робіт, збільшення ККД насосу та зниження електроспоживання.

 • Проведено заміну насосного агрегату на свердловині №10

Проведено роботи з планової заміни насосного агрегату на свердловині №10 «Заводська», яку задіяно в технологічному процессі водопостачання значної частини нашого міста.

Основні робочі складові встановленого насосного агрегату виготовлено з бронзи та нержавіючої сталі, що дає змогу уникнути швидкого зносу насосу.

Крім того, було використано нову водопідйомну трубу з поліетилену ПЕ100+, що має значно довший від металевої термін експлуатації.

 • Замінили частину магістрального водогону на вулиці Павлова

Нещодавно нашим підприємством розпочато перший етап ремонтних робіт на головному водогоні міста в рамках реалізації проекту із заміни водопровідних мереж на нові поліетиленові труби. Замінено частину магістрального водогону на вулиці Павлова. Технічний стан цього трубопроводу впливає на безперебійне водопостачання всього міста. Замість зношених сталевих труб змонтовано поліетиленові  з терміном безперебійної експлуатації понад 50  років.  Це дозволить покращити якість водопостачання споживачам, уникнути аварійних ситуацій та витрат на постійну ліквідацію поривів. Оскільки ПЕ труби не піддаються дії корозії, термін їхнього використання становитиме набагато більше, ніж півстоліття.

 • Сервіс «Персональний кабінет»

Для максимальної зручності споживачів, Шепетівським водоканалом створено онлайн-сервіс «Персональний кабінет». Відтепер мешканці міста отримали можливість самостійно управляти своїми особовими рахунками. Не виходячи з дому кожен споживач водоканалу може внести показники приладу обліку, звірити стан розрахунків, перевірити розмір нарахованих пільг та субсидій, роздрукувати платіжну квитанцію, тощо.

http://www.shkpvkg.com.ua/index.php/peredati-pokazniki-lichilnika

 • Стабільна та ефективна робота очисних споруд — запорука екологічної безпеки

Підприємство постійно працює в напрямку покращення технологічного процесу очищення стічних вод міста та дбає про екологічний стан навколишнього середовища. Так, на очисних спорудах систематично проходять роботи з вдосконалення і ремонту техніки, а сертифікована лабораторія КОС своєчасно здійснює моніторинг стічних вод.

На території каналізаційних очисних споруд знаходяться чотири біологічні ставки та шість мулових майданчиків, що потребують очистки щороку. У 2017-18 рр. підприємством проведено масштабні заходи по налагоджуванні технологічного процесу, а саме:

—  виконано ремонт та наладку обладнання (мулошкреба, повітродувки, тощо);

— перший етап очистки мулових майданчиків та біологічних ставків;

— другий етап очистки мулових майданчиків та біологічних ставків;

Працівниками водоканалу завершено другий етап очистки мулових майданчиків та біологічних ставків каналізаційних очисних споруд міста. Довгий час у підприємства виникала потреба в залученні сторонніх спеціалізованих організацій для виконання вказаних робіт. Але після купівлі водоканалом необхідного обладнання працівники очисних споруд виконують роботи по очищенню мулових майданчиків та біологічних ставків самотужки, в чітко обумовленні строки та за першої необхідності.

 • Заміна магістральних водопровідних мереж триває

Працівниками підприємства провели прокладання ПЕ труб на магістральному водогоні на вул. Митрополита Шептицького. Замість зношених сталевих труб змонтовано поліетиленові  з терміном безперебійної експлуатації понад 50  років.  Це дозволить покращити якість водопостачання споживачам, уникнути аварійних ситуацій та витрат на постійну ліквідацію поривів.

Також слід зазначити, що придбаний водоканалом повний комплект обладнання для зварювання труб з поліетилену дає змогу виконувати роботи із заміни водопровідних мереж в найкоротші строки, не звертаючись до сторонніх організацій, та економити кошти на виконанні вказаних робіт.

2019 рік 
 • Проведено заміну частини магістрального водогону на вулиці Некрасова
У рамках виконання програми «Питна вода» та підготовки до осінньо-зимового періоду, на комунальному підприємстві було проведено черговий етап ремонтних робіт на головному водогоні міста із заміни водопровідних мереж на нові поліетиленові труби. Завершено роботи  на водопроводі на вулиці Некрасова. Технічний стан цього трубопроводу впливає на безперебійне водопостачання всього міста. Замість зношених сталевих труб було змонтовано поліетиленові з терміном безперебійної експлуатації понад 50  років. 
 • Встановлено систему диспетчеризації та автоматизації технологічного процесу КНС-8
Водоканалом проведено черговий етап в напрямку модернізації виробничого процесу, з можливістю віддаленого безпровідного управління об’єктами підприємства. Виконано диспетчеризацію та автоматизацію каналізаційної насосної станції №8 на вулиці Промислова. За допомогою проведених заходів вдалося оптимізувати чисельність персоналу та покращити процес роботи  каналізаційних мереж міста.
Задіяне електронне обладнання дає можливість контролювати параметри роботи насосних агрегатів, стабільного електропостачання на об’єкті.
 • Проведено роботи з модернізації КНС №6 на вулиці Дорошенка
У зв’язку зі зношеністю обладнання та частими виходами з ладу старого  насосу,  було встановлено новий комплексний насосний дренажно-фекальний агрегат DBT150, Pentax (Італія) з запірно-регулюючою арматурою.
Основні робочі складові встановленого насосного агрегату виготовлено з нержавіючої сталі, що дає змогу уникнути швидкого зносу насосу. Виходячи з практичного досвіду та розрахунку економічного ефекту, проведена модернізація дасть змогу зменшити споживання електроенергії даною насосною станцією у 2,5 рази. 
 • Проведено аварійну заміну обладнання на свердловині №10
Робота цієї свердловини забезпечує водопостачання  одного з мікрорайонів  нашого міста. Було придбано комплект обладнання з частотним перетворювачем фірми Danfoss та проведено ремонтні роботи із його заміни. Даний частотний перетоврювач дозволяє автоматично підтримувати необхідний тиск у трубопроводі та зумовлює оптимізацію роботи насосного агрегату, що дає змогу захистити водопрорвідну мережу від гідроударів та уникнути поривів трубопроводу.
 
 • Стабільна та ефективна робота очисних споруд — запорука екологічної безпеки
Підприємство постійно працює в напрямку покращення технологічного процесу очищення стічних вод міста та дбає про екологічний стан навколишнього середовища. Так, на очисних спорудах систематично проходять роботи з вдосконалення і ремонту техніки, а сертифікована лабораторія КОС своєчасно здійснює моніторинг стічних вод.
На території каналізаційних очисних споруд знаходяться чотири біологічні ставки та шість мулових майданчиків, що потребують очистки щороку. У 2017-2018 роках підприємством проведено масштабні заходи з налагоджування технологічного процесу, а саме:
—  виконано ремонт та налаштування обладнання (мулошкреба, повітродувки, тощо);
—  перший етап очистки мулових майданчиків та біологічних ставків;
—  другий етап очистки мулових майданчиків та біологічних ставків.
Робітниками водоканалу завершено другий етап очистки мулових майданчиків та біологічних ставків каналізаційних очисних споруд міста. Довгий час у підприємства виникала потреба в залученні сторонніх спеціалізованих організацій для виконання вказаних робіт. Але після купівлі водоканалом необхідного обладнання працівники очисних споруд виконують роботи з очищення мулових майданчиків та біологічних ставків самотужки, в чітко обумовленні строки та за першої необхідності.
Водоканал і надалі відповідально ставитиметься до виконання робіт, які є складовими технологічного процесу очистки стічних вод міста і направлених на підтримку стабільного екологічного стану регіону.
 • Проведено капітальний ремонт та експертне обстеження автомобільного крана

У вересні 2020 року проведено капітальний ремонт та експертне обстеження в ДП «Подільському експертно-технічному центрі» автомобільного крана КРАЗ250КС 3575А.

Це дає змогу оптимізувати виконання ремонтних робіт та підвищити ефективність в реагуванні на усунення аварійних ситуацій на мережах міста

 • Модернізовано насосні станції по вулиці Островського, 9 та по проспекту Миру, 34

У ході робіт виконано заміну старих насосних агрегатів вітчизняного виробництва К 20/30 на імпортні аналоги. У результаті модернізації вказаної ПВНС очікується економія електроенергії на рівні 30%.

2020 рік

Встановлено систему диспетчеризації та автоматизації технологічного процесу КНС-5

На початку 2020 року проведений черговий етап в напрямку модернізації виробничого процесу, з можливістю віддаленого безпровідного управління об’єктами водопроівдно-каналізаційниого господарства міста.

Виконано диспетчеризацію та автоматизацію каналізаційної насосної станції №5 на вулиці Шешукова. За допомогою проведених заходів вдалося оптимізувати чисельність персоналу та покращити процес роботи  каналізаційних мереж міста. Крім того, задіяне електронне обладнання дає змогу контролювати параметри роботи насосних агрегатів, стабільного електропостачання на об’єкті.

 • Проведено модернізацію Головної каналізаційної насосної станції

У лютому підприємством  проведено модернізацію Головної каналізаційної насосної станції міста. Робота насосів, що встановлені на ГКНС протягом доби нерівномірна. При цьому багато включень і відключень насосів. Часті пускові токи електродвигуна приводять до швидкого зношення та постійних ремонтних робіт обладнання.

Тому в ході модернізації встановлено пристрої плавного пуску. Даний захід призведе до значної економії енергоресурсів, дасть змогу обмежити пусковий струм електродвигуна, захистити двигун від пускових механічних перенавантажень. Пристрій за рахунок плавного пуску електродвигуна оптимізує роботу насосного агрегату, що дасть можливість економити електроенергію та підвищити термін експлуатації насосного обладнання.

 

Зменшення ремонтних робіт, збільшення ККД насосу та суттєве зменшення електроспоживання дозволить знизити затрати на обслуговування ГКНС. Дані заходи модернізації ГКНС обумовлено відповідністю нормам технологічного процесу водовідведення.