Соцзахист

Соціальна сфера міста

 • Населення міста – 41951  житель. ( станом на 01.06.2018 р.)
 • Працівники в галузях економіки – 6455 чол. ( станом на 01.08.2018 р.)
 • Суб’єкти підприємницької діяльності – 2280 чол. ( станом на 01.01.2018 р.)
 • Пенсіонери –13315 осіб. ( станом на 01.08.2018 р.)  
 • Інваліди – 3396 осіб.
 • Постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС – 365 осіб.
 • В Єдиному державному реєстрі пільговиків – 9536 осіб
 • Одержувачів всіх видів соціальних  допомог -17823 осіб

 

Соціальний захист людини – це стратегічний вектор діяльності влади. Міський голова Михайло Полодюк тримає під особистим контролем соціальну сферу міста.  Якість послуг, яка надається шепетівчанам – це якість їх життя.

Аби система соціальної допомоги стала своєчасною, доступною та адресною, державні та міські кошти використовувалися прозоро й доходили до людей, проводиться послідовна робота зі спрощення процедур і механізмів адресної підтримки. Результати цієї роботи з кожним роком стають усе вагоміші, проте масштаби запланованих перетворень лише зростають.

 • Доходи громадян

Спостерігається поступове зростання рівня заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата  працівників у м. Шепетівці, за статистичними даними,  за І квартал  2018 року  становить 6930,0 грн., що на  6,2 % більше середнього рівня по області ( 6523 грн.). Середньооблікова кількість штатних працівників у І кварталі 2018 року склала 8095 осіб.

За оперативними  даними та вибірковим обстеженням заробітна плата в червні  2018 р. становила 7691,9 грн., що  на 3968,9 грн. більше від мінімальної заробітної плати та на 1497,4 грн.  більше від січня 2018 року.  

Найвищий  рівень оплати праці в червні 2018 року  спостерігався у сільському та лісовому господарстві – 12279,1 грн., промисловості – 8583,6 грн., державному управлінні – 9110,3 грн., освіті – 8210,2 грн. Найменша заробітна плата зафіксована у працівників охорони здоров`я – 4881,9 грн. та будівництві – 3527,3 грн.)

Впродовж 2014-2015 років вдалось повністю ліквідувати борги із виплати заробітної плати. Так, станом на 01.01.2014 року заборгованість по заробітній платі становила 1755,1 тис. грн., на 01.01.2015 року борг зменшився до 539,1 тис. грн. і вже на 01.12.2015 року був повністю погашений. Впродовж 2016 -2018 роки заборгованості із виплати заробітної по м. Шепетівка не було. Лише станом на 01.05.2018 року виникла заборгованість  із заробітної плати  на ПрАТ «Шепетівський  гранкар’єр  «Пронекс», по якому  порушено провадження про банкрутство.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю»,  у зв’язку з розширенням повноважень органів місцевого самоврядування, рішенням XXV сесії Шепетівської міської ради VII скликання №7 від 26.09.2017 року  делегування функцій здійснення на території міста Шепетівки контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, накладення штрафів за порушення законодавства з цих питань надано управлінню праці та соціального захисту населення. Наказом №29 від 12.10.2017 року покладено обов’язки інспектора праці на заступника начальника управління, начальника відділу праці та соціальних зв’язків, та головного спеціаліста з питань використання трудових ресурсів, зайнятості та охорони праці відділу праці та соціальних зв’язків.

У травні-липні 2018 року по десяти суб’єктах виробничо-господарської та підприємницької діяльності  складено протоколи відвідування з метою роз’яснення  трудового законодавства та практичних порад застосування норм, що стосувались оплати праці (мінімального розміру заробітної плати).

Крім того впродовж січня – липня 2018 року інспекторами праці разом з членами міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено відвідування 111 об’єктів господарської діяльності роботодавців міста. Під час відвідування роботодавцям вручені пам’ятки з роз’яснення змін та норм чинного трудового законодавства та відповідальності у разі порушення норм закону. Також в ході таких відвідувань найманим працівникам вручені пам’ятки – роз’яснення їх прав на безпечні та законодавчо гарантовані умови праці. За результатами таких роз’яснень роботодавці оформили  61 трудовий договір.

 • Призначення та виплата державних соціальних допомог

Внаслідок реалізації Проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги»  значно підвищилась ефективність системи соціальної допомоги: вона стала зорієнтованою на потреби людини, тепер соціальну допомогу отримують громадяни, які реально її потребують, поліпшилося обслуговування громадян.

Завдяки роботі управління праці та соціального захисту населення за Єдиною технологією прийому громадянам забезпечується максимальна зручність для одержувачів при оформленні допомог,  скорочується час, необхідний для їх призначення. Більша частина документів, які потрібні для призначення усіх видів соціальної допомоги забезпечується працівниками управління.

З 2014 року призначено соціальних  допомог  більш  як 29 тисячам сімей, їм  виплачено більше  274 млн. грн.

До травня 2018 року отримували субсидію на житлово-комунальні послуги 12,5 тис. домогосподарств. Організаціям-надавачам послуг відшкодовано кошти в сумі 347 млн. 116 тис. грн.

Громадянам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено компенсацій в сумі 2 млн. 270 тис. грн., забезпечено  ліками при амбулаторному лікуванні 132 громадян на суму 77,2 тис. грн. та відшкодовано коштів в сумі 36,3 тис. грн. 46 особам для зубопротезування.

У місті проживають  237 осіб, що переселились з тимчасово окупованих територій, їм виплачена  допомога на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 4,4 млн. грн.  

З метою надання соціальної підтримки таким особам налагоджена співпраця з підприємствами, лікарнями та організаціями міста щодо розв’язання соціально-побутових проблем. Їм надається безоплатна правова та психологічна  допомога, працює телефонна «гаряча лінія» для надання роз’яснень прав та обов’язків переміщених громадян. Надається допомога у працевлаштуванні, відновленні соціальних виплат та продовженні виплати пенсій.

У місті створено штаб з питань сприяння розв’язанню соціально-побутових проблем громадян, які залишають Автономну республіку Крим та м.Севастополь. Налагоджена співпраця з підприємствами, лікарнями та організаціями міста щодо надання соціальної підтримки громадянам України, які приїхали на тимчасове перебування в місто Шепетівку. 

Забезпечено ведення єдиної інформаційної бази про внутрішньо переміщених осіб. 

 

 •  Персоніфікований облік пільговиків

 

 • У Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги налічується 9536  пільговиків-шепетівчан.
 • Проводиться щомісячне відшкодування коштів за надані житлово-комунальні послуги підприємствам-надавачам.
 • У місті забезпечено право пільгових  категорій громадян та пенсіонерів на безкоштовний проїзд автомобільним та залізничним транспортом. 
 • З міського бюджету за 2014-2018 роки відшкодовано автомобільним перевізникам та Укрзалізниці  втрат від перевезення пільговиків  в сумі 9 млн. грн.
 • Пільгами на проїзд автомобільним та залізничним транспортом громадяни,  за цей період, скористались понад  6 млн. разів.

 

 • На виконання Міської комплексної програми соцільного захисту:

протягом 2014-2018 років громадянам, які звернулися з письмовими заявами до міської ради щодо надання  допомоги,  виділено кошти  з міського  бюджету в сумі  2 млн. грн.  998 громадянам: на поховання непрацюючих громадян непенсійного віку  260 чол. на суму 171,0 тис. грн., одноразова допомога малозабезпеченим громадянам 732 чол. на суму – 1744,6 тис. грн., надано матеріальну допомогу 5 чол. на проведення ремонтних робіт в зв’язку з пожежею в їх оселях на суму —  6,5 тис. грн., відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг родинам Героїв Небесної Сотні – 1 чол. на суму 11,5 тис. грн., стипендія почесному громадянину 1 чол. на суму 27,0 тис. грн.., проведено поховання безрідних осіб 17 чол. на суму – 28,0 тис. грн.

 • Шепетівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

У зоні уваги територіального центру  знаходиться близько 3-х тисяч шепетівчан, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги. У стаціонарному відділенні  знайшли захист та затишок 30 одиноких літніх людей, до яких доля поставилась суворо. 545 одиноких пристарілих громадян знаходяться на постійному надомному обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги на вдома.

 • У 2017 році відкрито нове відділення денного перебування

В якому  надаються соціально-побутові, соціально-педагогічні, психологічні, інформаційні та інші соціальні послуги для громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), які частково втратили здатність до самообслуговування, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції.  На даний час у відділенні обслуговується  1412 шепетівчан.

Відвідувачам відділення надається  денний догляд, спостереження за станом здоров’я, відповідно до медичних рекомендацій проводиться фізична реабілітація та психологічна реабілітація, допомога та підтримка в професійній орієнтації, соціальній незалежності, адаптації до посильної трудової діяльності. Щодня тут можна займатися у тренажерній залі, грати в більярд, настільний теніс, шахи та шашки, попрацювати за комп‘ютером, поспілкуватися в соціальних мережах, Охочі мають можливість відвідувати гуртки за інтересами – «Образотворче мистецтво», «Різьба по дереву та інкрустація». Гарною традицією в закладі стала співпраця з громадськими організаціями «Стимул», «Світанок», «Донна», Радою ветеранів, Спілкою ветеранів Афганістану, громадськими організаціями учасників АТО. У відділенні урочисто та змістовно відзначають державні та релігійні свята, проводять  розважальні заходи, конкурси, спортивні естафети.

  Територіальний  центр з 2015 року утримується виключно за кошти міського бюджету. При цьому міська рада знаходить фінансові ресурси для розвитку Центру, для  впровадженням нових інноваційних методів і форм робот, покращенням  умов  проживання підопічних, розширення кола та підвищення якості соціальних послуг.

З 2014 року проведено:

 • Капітальний ремонт бетонної огорожі на суму — 40,0 тис. грн.
 • Капітальний ремонт даху денного відділення — 402 тис.грн.К
 • Ремонт та переобладнання кухонного блоку стаціонарного відділення — 188 тис. грн.
 • Шепетівський міський центр соціальної  реабілітації дітей-інвалідів

Про суспільство можна судити по тому, яке в ньому ставлення до дітей, старшого покоління і людей з особливими потребами. Сім’ї, які мають дітей-інвалідів, потребують конкретної допомоги.

За останні роки кількість дітей-інвалідів в нашому місті  зросла і  на сьогодні становить понад 300 дітлахів, які  потребують особливої уваги, проблема подолання та попередження інвалідності є наразі актуальною.   

Саме на  вирішення цих проблем рішенням LXX сесії міської ради VI скликання від 23 липня 2015 року за № 12 Шепетівському міському центру соціальної  реабілітації дітей-інвалідів передано в користування  приміщення із прилеглою земельною ділянкою по вул. Судилківська, 28.  Реалізація рішення передбачала  великі капіталовкладення на проведення капітального ремонту  будинку, упорядження території та облаштування дитячого майданчика.

Людське милосердя благодійників, меценатів, волонтерів  та тісна співпраця з органами влади –  шлях, йдучи яким  Центр  зміг втілити  мрію особливих дітей та їх батьків про підняття на новий високий рівень соціальної реабілітації та інтеграції у суспільство.

З місцевого бюджету виділено на капітальний ремонт нового приміщення 295,0 тис. грн., залучено благодійних коштів  в сумі 1 млн. 33 тис. 500 грн. 

У 2016 році завершено капітальний ремонт та прийнято в експлуатацію нове приміщення.

Для розширення кола спілкування,  залучення більшої  кількості дітей до реабілітаційного процесу,  Центр має спеціально обладнаний автомобіль для перевезення дітей з особливими потребами.  Для безпечної стоянки та обслуговування  автомобіля, зручності перевезення дітей, автомобіль повинен знаходитися поруч із  Центром.

 У 2017 році побудована та здана в експлуатацію  господарська  споруда, яка призначена для ремонту та зберігання  спеціалізованого   автомобіля  по перевезенню дітей, на її будівництво з міського бюджету виділено  195 тис. грн.

Будівля здана в експлуатацію листопаді 2017 року.

23 червня 2018 року в Шепетівському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбулося свято – відкриття ігрового майданчика для дітей з особливими потребами.  Дитячий майданчик у Центрі – це багатогранні можливості для реабілітації, це простір, сповнений веселощів та здійснення мрій діток.

З  міського бюджету на його будівництво та облаштування виділено 28,0 тис. грн.,  кошти гранту народного депутата Романа Мацоли — 9,5 тис. грн. та благодійна допомога.

Забезпечення життєдіяльності центру – це в першу чергу його фінансування.

До 2015 року Центр фінансувався за рахунок державних трансфертів. Нажаль, непроста економічна ситуація в країні  позначилась і на розмірі державної субвенції, що поставило під загрозу існування багатьох центрів.

Впродовж чотирьох останніх років основний тягар витрат по утриманню  Центру ліг на місцевий бюджет. Загальна сума видатків  становить близько 5,2 млн. грн.

Окремим рішенням виконавчого комітету діти  забезпечені безкоштовним одноразовим харчуванням та безоплатним перевезенням дітей.

Радість від першого дитячого кроку, дитячого слова, щирої дитячої посмішки, захищеність людей похилого віку, людей з інвалідністю, родин загиблих, учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб і є головним досягненням спільних зусиль громади міста та влади.

Сьогодні можна  сказати – в місті створена система соціального захисту, в якій людина є найвищою соціальною цінністю.

 • Відділення соціально-побутової адаптації

Соціальний заклад обслуговує громадян які мають часткове порушення рухової активності та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціально-побутових, соціально-педагогічних, психологічних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, підтримання соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

 • Благодійна акція «Готуємо дітей до школи»

29 серпня 2018 року в рамках реалізації міської програми соціального та правового захисту дітей «Діти Шепетівки» у залі засідань виконкому Шепетівської міської ради відбулася акція «Готуємо дітей до школи». Під час акції дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, були вручені канцелярські набори школяра, закуплені за кошти міського бюджету.

Міський голова Михайло Полодюк привітав присутніх дітей, батьків та педагогів з початком нового навчального року. Зазначив, що керівництво міста робить все можливе, щоб наші діти могли навчатися якісно та повноцінно. На жаль, у місті є сім’ї, які через скрутне матеріальне становище  не можуть належним чином зібрати до школи своїх дітей. Тому підтримку таким дітям надають виконавчі органи Шепетівської міської ради.

 • Міський інклюзивно-ресурсний центр

16 листопада 2018 року відбулося офіційне відкриття  Шепетівського міського  інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами, який створено на базі управління освіти Шепетівської міської ради.

Участь в церемонії відкриття взяла заступник міського голови Наталія Стасюк, народний депутат України Роман Мацола, заступник начальника міського управління освіти Тетяна Музика, колектив центру  та освітяни.
Наталя Василівна привітала фахівців інклюзивно-ресурсного центру із початком діяльності такої важливої та потрібної  комунальногї установи, а також вручила центру подарунковий сертифікат на придбання засобів корекції.
Інклюзивно-ресурсний центр було створено з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Центр надаватиме комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей та надаватиме всебічну допомогу з метою їх соціальної адаптації до реальних умов життя. Фахівці  забезпечуватимуть методичний, психологічний, дефектологічний і логопедичний супровід таких осіб.
 • Михайло Полодюк відкрив соляну кімнату.

11 березня 2019 року у відділенні денного перебування Шепетівського територіального центру соціального захисту населення (надання соціальних послуг) відкрито соляну кімнату.

Реалізувати проект стало можливим завдяки співпраці міської ради на чолі з міським головою Михайлом Полодюком та народного депутата України Романа Мацоли. Народному обранцю вдалося залучити субвенцію з Державного бюджету України місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

За кошти з місцевого бюджету та субвенції з Державного бюджету України придбані тренажери до спортивного залу денного відділення, гідромасажний комплекс та створено соляну кімнату. Облаштуванням кімнат разом із будівельниками займалися працівники управління праці та соціального захисту населення міської ради та відділення денного перебування Шепетівського територіального центру.