Комунальне майно

  • Шепетівський водоканал повернуто у комунальну власність громади

У квітні 2014 року депутати міської ради прийняли рішення про розірвання концесійного договору з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та передачу майнового комплексу Шепетівського водопровідно-каналізаційного господарства у комунальну власність міста. Перед цим рішенням колектив TOB «Шепетівка Енергоінвест» висловив недовіру керівництву організації та звернувся до міського голови Михайла Полодюка  з проханням скликати позачергову сесію Шепетівської міської ради. 

Після бурхливого обговорення депутатський корпус прийняв рішення:

  • Достроково, за взаємною згодою сторін, розірвати концесійний договір від 2 грудня 2011 року, укладений між Шепетівською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Шепетівка Енергоінвест», за яким об’єктом концесії є цілісний майновий комплекс комунального підприємства «Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства».
  • Погодити проект додаткової угоди № 1 про дострокове, за взаємною згодою сторін, розірвання концесійного договору від 2 грудня 2011 року, укладеного між Шепетівською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Шепетівка Енергоінвест», за яким об’єктом концесії є цілісний майновий комплекс комунального підприємства «Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства».
  • Цілісний майновий комплекс Шепетівського підприємства теплових мереж повернуто у комунальну власність.

10 вересня 2019 року завершився судовий розгляд справи щодо примусової передачі майна теплових мереж у комунальну власність Шепетівки. Дотримавшись усієї необхідної процедури, 10 жовтня 2019 року, працівники  державної виконавчої служби приступили до виконання рішення суду, оскільки ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» добровільно не повернуло майно у власність територіальної громади.

На позачерговій 62 сесії Шепетівської міської ради 11 жовтня 2019 року на виконання рішення сесії від 6 листопада 2017 року «Про відмову в односторонньому порядку від договору концесії цілісного майнового комплексу «Шепетівське підприємство теплових мереж», враховуючи результати примусового виконання рішення Господарського суду Хмельницької області, постанови Північно-західного апеляційного господарського суду, на підставі протоколу комісії з приймання цілісного майнового комплексу «Шепетівське підприємство теплових мереж» з концесії депутати прийняли рішення передати майно цілісного майнового комплексу на праві господарського відання «Шепетівському підприємству теплових мереж».

Рішенням сесії вище згадане підприємство було визначене виконавцем послуг з постачання теплової енергії.

Судова тяганина між міською радою та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» тривала з 2014 року. За цей час в судах різної інстанції, починаючи від Шепетівського міськрайонного суду до Верховного суду України, розглянуто 12 справ та відбулось 82 засідання.

Крапка в судовй тяганині поставлена 7 листопада 2019 року. У цей день  відбулось засідання Верховного суду України,  під час якого було розглянуто касаційну скаргу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» щодо дій судових виконавців.

Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року виконавчою групою з виконання наказу Господарського суду Хмельницької області від 23 вересня 2019 року проведено виконавчі дії щодо усунення перешкод в користуванні цілісним майновим комплексом «Шепетівське підприємство теплових мереж». Судові виконавці звільнили приміщення цілісного майнового комплексу від працівників та майна ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

За результатами засідання Верховного суду України прийнято рішення відмовити ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» в задоволенні касаційної скарги, а рішення Господарського суду Хмельницької області та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду залишити без змін.

Під час 62-ої сесії міської ради
Під час 62-ої сесії міської ради
Будівля котельні на вулиці Короленка 1,А
Опломбовані гаражі цілісного майнового комплексу Шепетівського підприємства теплових мереж
  • Договір купівлі-продажу міського центру культури та дозвілля ім. М. Островського розірвано.

У 2018 році нежитлова будівля міського центру культури та дозвілля ім. М. Островського та земельна ділянка загальною площею 2173 кв.м у межах згідно з планом була продана ТОВ «Виробниче об’єднання «КМЗ».

В укладеному договорі купівлі-продажу між ТОВ «Виробниче об’єднання «КМЗ» та Шепетівською міською радою було визначено порядок розрахунків за придбаний об’єкт та перелік робіт, які протягом чотирьох років мало зробити товариство. Умови договору та особливості його виконання були погоджені сторонами і відповідно до актів цивільного законодавства є обов’язковими для дотримання. Проте, умови договору ТОВ «Виробниче об’єднання «КМЗ» не виконувало.

Шепетівська міська рада була зацікавлена у реконструкції, збереженні профілю діяльності об’єкта,  отриманні коштів за продаж. Однак, після порушення покупцем умов договору скористалася своїм правом та звернулася до суду для розірвання договору купівлі-продажу і рішенням Шепетівського міськрайонного суду від 18 червня 2019 року договір було розірвано.

ТОВ «Виробниче об’єднання «КМЗ» не було згідне з рішенням суду першої інстанції  і звернулося до господарського суду Хмельницької області. Рішенням господарського суду Хмельницької області від 18 червня 2019 року договір купівлі-продажу будівлі кінотеатру — міського центру культури та дозвілля імені М.Островського було розірвано.

ТОВ «Виробниче об’єднання «КМЗ» продовжило судову тяганину.

28 листопада 2019 року відбувся розгляд апеляційної скарги ТОВ «Виробниче об’єднання КМЗ» на рішення господарського суду Хмельницької області. Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 28 листопада 2019 року апеляційну скаргу – залишено без задоволення, а рішення господарського суду Хмельницької області від 18 червня 2019 року – без змін.

Нежитлова будівля міського центру культури та дозвілля ім. М. Островського залишилася у власності територіальної громади міста Шепетівки.

  • Міський голова не дав відчужити майно громади

На черговому прийомі до міського голови Михайла Полодюка звернувся із проханням про захист і допомогу ПП Гурський П.А., який виступає чинним орендарем приміщення їдальні гуртожитку на вулиці Лермонтова, 2а в м. Шепетівка.

У результаті розмови з підприємцем було встановлено, що посадові особи Шепетівської ОДПІ (податківці), хочуть відчужити комунальну власність шепетівської громади та неодноразово навідувались до орендованого приміщення та здійснювали якісь юридичні дії.

За результатами їх обстежень, приміщення їдальні (з підвальним приміщенням загальною площею 479,7 м.кв) було оцінено всього у 18 тис. 662 грн. 31 коп.

Гуртожиток по вулиці Лермонтова, 2а було передано до комунальної власності в результаті приватизації Шепетівського АТП 16807, як об’єкт, який не підлягає приватизації.

У вересні 2015 року Шепетівська ОДПі звернулася до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до КП «Житлосервіс» про стягнення боргу за рахунок майна підприємства. Хмельницький суд вказаний позов задовольнив. Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції Шепетівською міською радою було подано апеляційну скаргу. 26 травня 2016 року Віницький апеляційний суд скасував постанову Хмельницького суду.

  • Про вихід із складу засновників ТОВ «Шепетівська друкарня»

У 2012  році міський голова Сергій Антонюк передав приміщення комунального підприємства  ТОВ-у «Шепетівська друкарня» для використання однойменним товариством.

У 2018 році відповідно до рішення міської ради була створена робоча група  з перевірки використання та збереження майна, яке було передано як внесок міської ради у статутний капітал ТОВ «Шепетівська друкарня» у 2012 році.

За результатами роботи робочої групи з перевірки стану, напрямку, ефективності використання та збереження комунального нерухомого майна було прийнято рішення:

  • Вийти із складу засновників (учасників) ТОВ «Шепетівська друкарня».
  • Уповноважити міського голову Михайла Полодюка подати відповідно до вимог законодавства заяву про вихід із складу засновників (учасників) ТОВ «Шепетівська друкарня» та повернути права користування нежитловими приміщеннями друкарні загальною площею 459,9 м. кв. та цинкографії загальною площею 116,2 м. кв., Шепетівській міській раді.

Приміщення ТОВ «Шепетівська друкарня» до передачі у 2012 році.

Приміщення ТОВ «Шепетівська друкарня» після перевірки робочої групи у 2018 році.