Допомога військовослужбовцям

 • Підтримка учасників російсько-української війни

Із початком російсько-української війни керівництво міста Шепетівки розпочало пошук шляхів допомоги та соціального захисту для учасників АТО та членів їх сімей.

Міською радою була прийнята Програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО – мешканців міста Шепетівки. Програма передбачає комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою додаткових гарантій соціального захисту та фінансової підтримки учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО.

Протягом 2014-2020 років 1027 учасникам АТО  виплачено матеріальної допомоги (одноразова допомога учасникам АТО, допомога сім’ям загиблих, допомога при пораненні, компенсація на придбання дров) на суму 2 мільйони 067 тисяч  гривень.

Впродовж 2014-2020 років  учасникам російсько-української війни було виділено 461 земельних ділянок, а саме:

  • для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку (господарських будівель та споруд) — 343 земельних ділянки (передано у власність 272 земельні ділянки)
  • для будівництва індивідуального гаража – 16 земельних ділянок (передано у власність – 13)
  • для ведення особистого селянського господарства –9 земельних ділянок (передано у власність – 7)
  • для ведення садівництва – 93 земельні ділянки (передано у власність – 64).
 • До складу виконавчого комітету міської ради обрано учасників АТО

Відповідно до підписаного меморандуму та за ініціативи міського голови Михайла Полодюка, депутати своїм рішенням змінили кількісний склад виконавчого комітету Шепетівської міської ради до 17 чоловік. Після цього рейтинговим голосуванням затвердили представників громадських організацій учасників АТО — Ігоря Олійника та Олега Бучинського до його складу.

 

 • Вручено ордери на квартири

Наприкінці 2015 року міський голова Михайло Полодюк вручив ордери на користування квартирами Наталії Кирилевич — мама загиблого учасника АТО Максима Коваля, та Івану Кревогубцю — батько загиблого учасника АТО Ярослава Кревогубця.

 • Організовано навчання

З Шепетівським міським спортивно-технічним клубом Товариства сприяння обороні України укладено договір на навчання учасників бойових дій для отримання водійських посвідчень.

 • Забезпечено безкоштовне харчування дітей учасників АТО

Відповідно до Програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО – мешканців м. Шепетівки організовується безоплатне харчування вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста 5-11 класів з числа дітей, батьки яких беруть (брали) участь у АТО та ООС.

 • Створено інформаційний центр

Також в управлінні праці та соціального захисту населення міськвиконкому створено інформаційний центр надання консультативної допомоги учасникам АТО та ООС з питань соціального захисту та отримання психологічної допомоги. Бажаючі військовослужбовці мають змогу отримати соціальні послуги за принципом єдиного вікна.

 • Забезпечено безкоштовний проїзд у міському транспорті

За домовленістю з місцевими перевізниками проїзд у міському транспорті членів сімей загиблих учасників АТО та ООС відбувається безкоштовно.

 • На виконання Програми шефської допомоги військовим частинам в гарнізоні та за місцями дислокації в зоні проведення АТО та ООС на 2016 – 2020 роки:
 1. військовій частині А 4127 придбано матеріальні засоби (шліфмашина кутова з катушкою переносною, шліфмашина кутова з шліфголовками, шліфмашина пневмо з шліфдисками, дрель ударна з комплектом сверл, дрель ударна, пульверизатор з шлангом 20 м та респіратором, набір інструментів (ключі, молоток, плоскогубці), лещата слюсарні поворотні, щиток зварювальний з крагами 2 пари, балон газовий з регулятором, рукавом та редуктором, станок точильно-шліфувальний), якими укомплектований взвод технічного обслуговування та ремонту роти, що забезпечує якісне проведення ремонту та технічного обслуговування засобів топогеодезичного забезпечення, що використовується в зоні проведення АТО та ООС.  Придбано три ноутбука, два багатофункціональні пристрої  та лазерний принтер.
 2. військовій частині А3730 придбані три дизельгенератори.
 3. військовій частині А2375 придбаний дизельгенератор.
 • Надано знижку на відвідування міського басейну

На засіданні виконавчого комітету Шепетівської міської ради було прийнято рішення, відповідно до якого учасники бойових дій з першого квітня 2018 року один раз на тиждень мають змогу відвідати міський басейн зі знижкою у 50 відсотків.

 • Рішенням сесії міської ради   прийнято рішення про розширення кола осіб, які мають право  на безкоштовне отримання соціальних послуг. З березня 2017 року 

Шепетівський територіальний центр соціального обслуговування  надає комплекс послуг учасникам бойових дій та учасникам антитерористичної операції і членам їх сімей. Денним відділенням  центру надаються реабілітаційні послуги: фізична реабілітація (лікувальний масаж, лікувальна фізкультура), психологічна реабілітація (навчання навичкам психологічної саморегуляції, індивідуальні корекційні  заняття  з емоційно-вольової сфери).

У закладі працює фізіотерапевтичний кабінет, кабінет аромотерапії, тренажерний зал, більярд, настільний теніс, гуртки за інтересами.

 • Для вшанування  пам’яті  та на честь загиблих в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил у місті:

Відкрито Алею Слави Героїв АТО на вул. Судилківській 2а;

На честь загиблих в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил перейменовані вулиці  міста (Ігоря Ляшенка, Максима Коваля, Ярослава Давидова, Андрія Молодики, Сергія Оврашка, Ярослава Кревогубця, Валентина Драчука, Ігоря Балди, Руслана Мазунова).

2014 рік

 • Семеро шепетівчан повернулися з зони АТО

1 вересня десятки небайдужих шепетівчан перед КПП військової частини (3-є військове містечко) хлібом-сіллю зустрічали своїх героїв, які повернулися із зони АТО. До них долучилися в.о. міського голови, секретар міської ради Михайло Полодюк, депутати міської ради Наталія Стасюк та Микола Кикоть, військовослужбовці частини, представники місцевих засобів масової інформації. Військовослужбовців привітали квітами, солодощами, кульками та намальованими шепетівськими дітками плакатами із привітаннями.

Колону автомобілів, прикрашених державними прапорами, зустрічав урочистими маршами муніципальний духовий оркестр під керівництвом Івана Кабація. В.о. міського голови, секретар міської ради Михайло Полодюк також привітав військовослужбовців з поверненням у рідну військову частину.

 • У міському будинку культури відбувся благодійний концерт на підтримку вояків АТО

2 жовтня у міському будинку культури відбувся благодійний концерт на підтримку учасників антитерористичної операції на Сході України. У концерті взяли участь муніципальний духовий оркестр, народні аматорські колективи «Диксиленд», «Ретро», народний аматорський ансамбль спортивно-бального танцю «Віват», зразковий театр естрадної пісні «Водограй», ансамбль скрипалів, фольклорний гурт «Дивограй». Учасники виконали популярні та авторські пісні. Під час заходу присутні хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих у зоні проведення АТО.

У холі міського будинку культури молоді активісти зі скринькою збирали кошти. Гроші, виручені від продажу квитків та зібрані в спеціальних скриньках, організатори концерту передали військовим.

 • 12 містечко зустріло військовослужбовців

29 жовтня на Батьківщину повернулися військовослужбовці, яких декілька місяців до того проводжали на схід нашої держави у зону проведення АТО. Земляки зустрічали своїх захисників хлібом-сіллю, квітами, солодощами під акомпанемент духового оркестру.

Військовослужбовців привітав очільник міста Михайло Полодюк, який висловив слова вдячності за спокій у рідному місті та захист суверенної України. Наші захисники повернулися на ротацію у повному складі.

 • Шепетівка зустріла своїх героїв

21 листопада із зони проведення антитерористичної операції до Шепетівки повернулися 23 захисники кордонів нашої держави. До військовослужбовців звернувся очільник міста Шепетівки Михайло Полодюк. Земляків зустрічали також заступники міського голови, представники Молодіжної Ради Шепетівки, близькі і рідні із маленькими дітками, приватні підприємці. Вояки із радістю прийняли слова подяки, солодкі подарунки, квіти та оплески. Вони подякували, за те що кожен день відчували підтримку і з вдячністю повернули Державний Прапор України, який був переданий їм представниками Молодіжної Ради Шепетівки, із підписами наших земляків.

 • Аукціон «Підтримаємо своїх» відбувся у Шепетівці

6 грудня, напередодні двох свят Міжнародного дня волонтерів та 23 річниці Збройних Сил України, влада та громада Шепетівки об’єднали зусилля для допомоги воїнам антитерористичної операції на сході України. За ініціативи відділу у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, молоді та міського будинку культури відбувся благодійний аукціон «Підтримаємо своїх».

Заступник міського голови Юрій Вахоцький, звертаючись до учасників заходу, серед яких були і представники влади, і підприємці, і громадськість, від імені в.о. міського голови Михайла Полодюка подякував усім, що вони небайдужі і своїми зусиллями допомагають нашим захисникам боронити територіальну цілісність України.

Подяки від військових структур волонтерам та підприємцям вручив в.о. військового комісара Шепетівсько-Полонського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Юрін.

Після офіційних звернень розпочався аукціон. Участь у ньому брали 22 лоти — різні роботи, виготовлені шепетівськими майстрами: картини, роботи з бісеру, обереги, книги.

2015 рік

 • Зустріч небесних захисників

20 лютого на Батьківщину із зони проведення АТО із самої серцевини Донецької області повернулися на ротацію 26 бійців, 10 із них військовослужбовці Шепетівського зенітно-ракетного полку та 15 бійців із міста Львів.

Командир ППО Олександр Турінський, окрім святкового короваю, квітів та солодких подарунків із словами щирої подяки отримав особисто від очільника Шепетівки Михайла Полодюка Грамоту та нагрудний знак Хмельницької обласної ради. Михайло Іванович сказав, що ця нагорода чекала командира та гідного представника депутатського корпусу Шепетівської міської ради ще з Дня місцевого самоврядування. Проте справжня нагорода завжди знайде свого власника, у руках якого вона стане цінністю, а не просто шматочком металу.

Також із поверненням військовослужбовців вітали члени їх сімей, активісти та волонтери Молодіжної ради Шепетівки, представники ВПГО «Хмельниччина. Самооборона і контроль», приватні підприємці та представники української православної церкви — релігійна громада святих мучеників Віри, Надії, Любові і Софії Шепетівської єпархії Української Православної Церкви.  

 • Автомобіль ГАЗ-66 передали для військової частини

На початку 2015 року Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства передало автомобіль ГАЗ-66, 1978 року випуску, для військової частини, яка виконує поставлені завдання на передовій в зоні АТО.

 • Відкрили меморіальну дошку герою АТО

24 березня на будівлі Шепетівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-Ш ступенів — гімназія» відкрили меморіальну дошку пам’яті випускника закладу Максима Коваля. Патріот загинув під час виконання бойового завдання в зоні АТО на сході України.

Згадати подвиг Максима та відкрити меморіальну дошку прийшли, рідні, учні, педагоги школи, заступник міського голови Юрій Вахоцький, а також усі небайдужі, хто свято шанує пам’ять про Героя. Урочисту лінійку відкрила директор школи, депутат міської ради Надія Качоровська. Присутні на церемонії відкриття вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляка.

Слід зазначити, що Президент Петро Порошенко відповідно до Указу «Про відзначення державними нагородами військовослужбовців Збройних сил України» нагородив посмертно старшого сержанта Максима Коваля орденом «За мужність» III ступеня.

 • Відкрили меморіальну дошку на честь Ярослава Давидова

8 травня у навчально-виховному комплексі №3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» відкрили дошку пам’яті Героя України Ярослава Давидова. Він загинув під час виконання бойового завдання на сході України, захищаючи нашу державу від російської агресії.

На заході були присутні в.о. міського голови, секретар міської ради Михайло Полодюк, перший заступник міського голови Володимир Вихівський, директор навчального закладу Лілія Бабак, настоятель церкви Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії — протоієрей Анатолій, настоятель церкви святих мучеників Бориса і Гліба, Української Греко-Католицької церкви отець Василь, представники місцевих засобів масової інформації, громадські активісти, однокласники Героя, учні школи тощо.

Присутні гості висловили слова подяки батькам Героя Олегу та Світлані Давидовим, які виховали сина-патріота, який відав життя заради країни. Завершили відкриття дошки хвилиною мовчання за загиблими героями Небесної Сотні та учасниками АТО.

 • На фасаді загальноосвітньої школи №3 відкрито меморіальну дошку Ігорю Ляшенко

12 червня за участю в.о. міського голови, секретаря міської ради Михайла Полодюка у Шепетівській загальноосвітній школі №3 відбулося відкриття меморіальної дошки підполковнику Збройних Сил України, герою-захиснику, учаснику АТО, командиру механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади, випускнику школи Ігорю Вікторовичу Ляшенку. Загинув Ігор 19 червня 2014 року під час виконання військового обов’язку із захисту територіальної цілісності та недоторканості України.

Михайло Полодюк подякував батькам за те, що виростили і виховали такого сина, який здійснив найважливіший подвиг свого життя – захищав Україну від ворога. У свою чергу, батьки Ігоря зі словами вдячності звернулися до міської влади, адміністрації закладу за увіковічення пам’яті їх сина.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки. Мітинг завершився спільним виконанням Державного Гімну України.

 • У навчально-виховному комплексі №1 вшанували пам’ять вчителя та учня

Вшанування пам’яті людей, які віддали своє життя за нашу державу – це наш святий обов’язок. І в День незалежності України в навчально-виховному комплексі №1 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Миколі Дзявульському, який загинув на Майдані 20 лютого 2014 року, та Ярославу Кревогубцю, який загинув під час виконання службових обов’язків в зоні АТО.

На відкриття пам’ятного знаку завітала дружина Героя України Надія Дзявульська, дочка Оксана, батьки Ярослава Кревогубця та сестра Лариса, виконувач обов’язків Шепетівського міського голови, секретар міської ради Михайло Полодюк, бойові побратими Ярослава, які обороняли з ним Донецький аеропорт, вчителі та учні школи, представники політичних партій, громадських організацій.

Під час заходу присутні взяли участь в молебні та вшанували хвилиною мовчання честь героїв, вигукуючи патріотичне «Герої не вмирають!».

Після відкриття дошки присутні відправилися на міське кладовище, де вшанували пам’ять героїв.

 • У навчально-виховному комплексі-гімназії відкрито меморіальну дошку Валентину Драчуку

1 вересня під час урочистої лінійки в навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — гімназія» відбулося відкриття меморіальної дошки випускнику школи Валентину Драчуку, який загинув при виконанні службових обов’язків у зоні АТО. У відкритті дошки взяли участь рідні Валентина – мама Людмила Михайлівна, брат Василь Вікторович, дружина Олена Миколаївна, виконуючий обов’язки командира полку підполковник Сташук Олександр Іванович, виконуючий обов’язки заступника командира полку по роботі з особовим складом майор Іщук Сергій Олександрович, воїни-побратими та однокласники Героя.

Громада вшанувала подвиг випускників школи Віктора Длужнєвського, Максима Коваля, Валентина Драчука, Героїв Небесної Сотні і всіх українців, які віддали своє життя за самостійність і незалежність України хвилиною мовчання. До пам’ятного знаку присутні поклали квіти.

 • До Шепетівки повернулися захисники

9 листопада із зони проведення АТО повернулися наші військові. На території залізничного вокзалу героїв чекали очільник міста Михайло Полодюк, депутати міської ради Микола Кикоть та Наталія Стасюк, заступник по роботі з особовим складом Шепетівського зенітно-ракетного полку Дмитро Тищенко, командувач полку, муніципальний духовий оркестр, сім’ї, близькі та родичі військових.

Додому на довгоочікувану ротацію повернулися 35 військових Шепетівського зенітно-ракетного полку. Михайло Іванович привітав захисників із поверненням додому та від імені шепетівчан подякував захисникам за мирне небо над головою і зауважив, що й надалі міська рада сприятиме військовослужбовцям у реалізації їх соціального захисту.

 • Відбувся благодійний ярмарок-аукціон

З нагоди 24-ї річниці Збройних Сил України, у грудні 2015 року відділ у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, активісти та волонтери Молодіжної ради Шепетівки, адміністрація міського будинку культури, провели благодійний ярмарок-аукціон. Під час аукціону вдалося залучити кошти на лікування нашого земляка, пораненого бійця, який брав участь в антитерористичній операції Олександра Ставничого.

На аукціон було винесено 24 лоти кращих майстрів міста та району, керівників творчих колективів та приватних підприємців різних стилів та технік.

За результатами торгів було отримано 13 тисяч 220 грн.

2016 рік 

 • 21 лютого у Шепетівці вшанували кіборга – Ярослава Кревогубця

21 лютого за участю Шепетівського міського голови Михайла Полодюка відбулися заходи, приурочені світлій пам’яті захисника української «Брестської фортеці» — Донецького летовища – Ярослава Кревогубця.

Двадцятип’ятирічний шепетівчанин загинув під Донецьком 22 лютого 2015 року під час антитерористичної операції в складі 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Військові побратими Ярослава спільно з представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, військовослужбовцями, жителями Шепетівки та представниками засобів масової інформації відвідали краєзнавчий музей міста. У закладі розміщена експозиція, присвячена захисникам Батьківщини, що беруть участь у антитерористичній операції на сході України.

Міський голова Михайло Полодюк висловив щирі співчуття родині з приводу смерті Ярослава.

Опісля відвідин музею, рідні, друзі й товариші по службі Ярослава автобусами відправилися до навчально-виховного комплексу №1 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та ліцей ім. Героя України М.Дзявульського», де навчався Герой. У закладі школярі відкрили тематичний куточок, присвячений героям АТО. Учні закладу власними руками виготовили обереги для наших військових та подарували їх під час зустрічі аби кров українців більше не омивала рідну землю.

Далі учасники меморіальних заходів поїхали на міське кладовище, де у пам’ять про загиблого кіборга відбулася громадська панахида.

Учасники заходу провели спільний молебень та доторкнулися до Хреста монумента, який було зведено у пам’ять про подвиг шепетівчанина.

 • Шепетівчани вшанували своїх героїв

13 жовтня, у переддень свята захисників України, міський голова Михайло Полодюк на Алеї Слави героїв АТО вшанував пам’ять героїв-земляків, які своїм прикладом показали як потрібно відстоювати  незалежність  своєї  країни, любити Україну та свій народ, задля яких вони віддали життя у боротьбі з ворогом.

На місце, де навічно викарбувані імена героїв, також прийшли секретар міської ради Микола Кикоть, представники міської влади, депутатського корпусу, духовенство,  представники громадських організацій.

Присутні згадали всіх героїв поіменно та вшанували хвилиною мовчання пам’ять  усіх, хто віддав своє життя за єдину, незалежну  Україну, за мир на рідній землі та  поклали квіти  до пам’ятного знаку.

 • Відкрито меморіальну дошку Ярославу Кревогубцю

13 жовтня, напередодні Дня захисника України, на фасаді Вузлової лікарні відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Ярославу Кревогубцю.

З нагоди відкриття на подвір’ї медичного закладу зібралися представники громадських організацій, депутати Шепетівської міської ради, городяни. Вшанувати загиблого кіборга приїхав міський голова Михайло Полодюк.

Право відкрити дошку пам’яті надали міському голові та Світлані Кревогубець — мамі Ярослава. Освятив меморіальну дошку настоятель  храму святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії протоієрей Анатолій Вересюк.

Завершився захід покладанням квітів до меморіальної дошки пам’яті. Далі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Ярослава.

Указом Президента України П. Порошенка від 4 червня 2015 року за особисту мужність і професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Ярослав Кревогубець нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

2017 рік

 • Вшанували пам’ять Героя

19 лютого відбулось вшанування Ярослава Кревогубця — учасника бойових дій в зоні АТО, який проходив службу у складі 90-го батальйону та загинув під Донецьком 22 лютого 2015 року в ході проведення антитерористичної операції.

У краєзнавчому відділі обласного літературно-меморіального музею Миколи Островського зібрались рідні воїна, його побратими з усіх куточків України, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та небайдужі шепетівчани, щоб віддати шану Герою. Серед учасників заходу був міський голова Михайло Полодюк. Михайло Іванович звернувся до рідних зі словами співчуття.

На превеликий жаль, в музеї розміщена вже чимала експозиція, присвячена нашим землякам, які віддали свої життя за Україну. Науковий співробітник краєзнавчого музею Лідія Юхимович  ознайомила присутніх з історією кожного воїна. Після чого, матері Ярослава Кревогубця було вручено медаль «Сильні духом».  Учасники пам’ятного заходу поклали квіти до меморіальної дошки з портретами загиблих учасників бойових дій в зоні АТО біля районної державної адміністрації.

До пам’ятної дошки, яка розміщенна в НВК № 1 — рідній школі Ярослава Кревогубця, поклали квіти. Найтеплішими спогадами про нього поділились його рідні і друзі, Також висловилися директор школи та вчителі.

Далі вшанували пам’ять воїна, поклавши квіти до пам’ятної дошки на вулиці Ярослава Кревогубця біля Залізничної лікарні та вшанували загиблих шепетівчан на Алеї Слави Героїв АТО.

Завершився  цей день покладанням квітів до могили Героя на міському кладовищі, де відбулась  громадська панахида.

 • Вшанували героїв АТО

23 травня у Шепетівській загальноосвітній школі І — ІІІ ступенів №6 відбулась лінійка з нагоди відкриття меморіальних дошок воїнам, які загинули захищаючи цілісність України в ході проведення АТО. Дошки Андрію Біленькому та Олександру Тимошишину розмістили на фасаді їхньої рідної школи, де вони здобували середню освіту.

У заходах взяли участь рідні та побратими полеглих бійців, громадські активісти, керівництво міської ради та посадові особи місцевого самоврядування,  педагоги, учні та батьки.

Виступаючі сказали багато слів вдячності родинам Олександра Тимошишина і Андрія Біленького, за те,  що виховали справжніх патріотів України, які віддали за неї життя.

Пам’ять героїв вшанували  хвилиною мовчання та поклали  квіти до меморіальних дощок.

 • Вшанували пам’ять Ігоря Ляшенка

17 червня у краєзнавчому відділі обласного літературно-меморіального музею Миколи Островського, біля експозиції «Борці за Україну», відбулась година пам’яті, приурочена третій річниці загибелі в зоні АТО Ігоря Ляшенка.

У своєму виступі міський голова Михайло Полодюк зауважив, що життя Ігоря Ляшенка, як громадянина і патріота, не закінчується, адже він поклав його на вівтар свободи України, показав своїм вчинком, як потрібно жити. Михайло Іванович подякував організаторам за патріотичний проект і висловив слова вдячності та співчуття батькам загиблого.

Побратими згадували як мужній Ігор захищав цілісність України, був завжди першим, справжнім воїном та патріотом України. На завершення пам’ятного заходу його учасники відвідали могилу Героя на міському кладовищі, куди поклали квіти та корзини.

 • Урочисто зустрічали воїнів із зони АТО

Ввечері 3 жовтня до залізничного вокзалу сходились шепетівчани. У Шепетівку  повернулись  військовослужбовці особового складу військової частини А 3730 (12 містечко), які рік захищали незалежність України на передовій в зоні проведення антитерористичної операції на сході країни.

Під звуки музики муніципального оркестру з хлібом та сіллю їх урочисто зустрічали матері,  дружини та діти, а також друзі, рідні  і колеги.

Заступник міського голови Наталія Стасюк привітала воїнів з поверненням, наголосивши, що вони є гордістю для батьків, сімей та усієї Шепетівки. Вона подякувала кожному за службу та сумлінне виконання обов’язків, за свідому громадську позицію і патріотизм, побажала успіхів у подальшій військовій службі, міцного здоров’я та миру.

Наприкінці урочистої частини воякам вручили квіти і подарунки, а родини та близькі змогли обійняти своїх героїв.

 • 1 грудня у актовій залі музею Миколи Островського відбулась презентація книги спогадів «Ігор Ляшенко. Позивний «Беркут»

Ігор Вікторович Ляшенко був підполковником Збройних Сил України,  командиром механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади, учасником АТО і героїчно захищав цілісність України.  Загинув Ігор 19 червня 2014 року під час виконання військового обов’язку.

Присвячена Герою  книга складається зі спогадів, написаних його родиною, друзями, колегами та побратимами.

Під час презентації присутніх познайомили з найважливішими етапами життя Ігоря. Зачитували уривки з книги. Також розповіли про мирне життя офіцера, про його хобі та мрії. Розповіли про історію створення та видання книги.

Міський голова Михайло Полодюк зазначив, що видання такої книги спогадів – це визначна подія для Шепетівки. Зауважив, що дуже важливо продовжувати збирати  і видавати спогади і свідчення, щоб з часом ці деталі не були втрачені, щоб зберегти пам’ять про ці події та героїв, які нас захищали, а міська рада обов’язково долучиться до реалізації цих проектів.

Після презентації учасники заходу поїхали на міське кладовище, де поклали квіти до могил полеглих воїнів.

2018 рік

 •  У Шепетівці зустріли військових, що повернулися зі сходу України

30 січня міський голова Михайло Полодюк разом із заступником міського голови Наталією Стасюк, секретарем міської ради Миколою Кикотем та працівниками виконавчого комітету Шепетівської міської ради відвідали військову частину А 4127 та взяли участь у зустрічі військовослужбовців, які повернулися із зони АТО.

Вночі до Шепетівки прибуло четверо військовослужбовців: сержант Богдан Головко, старший солдат Сергій Бручковський, солдат Олександр Пипич та старший сержант Олександр Ніверчук. Військові повернулися після року служби на сході України в с.Гранітне, с.Старогнатівка та м.Волноваха (Донецька обл.).

Вже вранці на них чекали у військовій частині для урочистої зустрічі. Міський голова висловив вдячність за те, що вони боронили наше мирне життя та привітав із успішним поверненням додому.

Командир частини Олег Чернецький також привітав військовослужбовців та подякував за старанність, професіоналізм і сумлінне виконання службових завдань.

На завершення заходу військовослужбовці приймали подарунки і квіти від рідних, колег, друзів та керівництва міста.

 • Зустріли військовослужбовців із зони АТО

20 лютого на залізничному вокзалі шепетівчани зустрічали військових, які півроку захищали кордони держави в зоні проведення антитерористичної операції на Донеччині. У Шепетівку повернулося 19  військовослужбовців військової частини А3730 (12 містечко).

На пероні було морозно і водночас тепло, адже зібралося чимало людей, які з хвилюванням і нетерпінням чекали на потяг.

Міський голова Михайло Полодюк, заступник міського голови Наталія Стасюк та секретар міської ради Микола Кикоть урочисто зустріли військовослужбовців, які перебували на сході України. Михайло Іванович привітав наших захисників на рідній землі, побажав миру та злагоди у їхніх домівках.

За українською традицією військових зустріли з короваєм, вручили їм подарунки і квіти.

Після урочистої частини і привітань вояки змогли міцно обійняти батьків, дружин та дітей, які не могли дочекатись миті, коли зможуть доторкнутись до своїх героїв.

 • У Шепетівці вшанували полеглого кіборга Ярослава Кревогубця

У суботу, 17 лютого, в Шепетівці відбулися заходи, приурочені третій річниці загибелі шепетівчанина Ярослава Кревогубця, який брав участь у боях за Донецький аеропорт. Двадцятип’ятирічний шепетівчанин проходив службу у складі 90-го батальйону та загинув під Донецьком 22 лютого 2015 року в ході проведення антитерористичної операції.

Традиційно, у краєзнавчому відділі обласного літературно-меморіального музею Миколи Островського зібрались рідні воїна, побратими, представники влади, громадських організацій та містяни, аби віддати шану загиблому земляку.

Окрім цього, у міському будинку культури відбувся концерт пам’яті. У ньому взяли участь учні навчально-виховного комплексу №1 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та ліцей ім. Героя України М.Дзявульського», де колись навчався Ярослав Кревогубець. Під час заходу шепетівчани також згадали всіх краян, що загинули в ході антитерористичної операції.

Після завершення концерту рідні загиблих атовців та інші містяни вирушили на міське кладовище, аби покласти квіти на могили героїв. Відбулася панахида.

 • Відкрито меморіальну дошку Володимиру Шевчуку

На будівлі  загальноосвітньої школи №4 відбулось відкриття меморіальної дошки на честь загиблого учасника АТО Володимира Шевчука.

У заході взяли участь мати Ольга, дружина Оксана, син Віктор, донька Дарина,  міський голова Михайло Полодюк,  заступник міського голови Наталія Стасюк, колектив школи № 4, науковий співробітник музею М. Островського Лідія Юхимович, почесний громадянин міста Тарас Нагулко, депутати міської ради, небайдужі шепетівчани.

До присутніх зі словами шани звернувся міський голова Михайло Полодюк:

— Подія сьогодні, з одного боку, сумна, але водночас і урочиста. Володимир Шевчук був із числа добровольців, які вирушили на Схід України захищати її територіальну цілісність у перший рік війни. Ця дошка, яка сьогодні встановлена на навчальному закладі буде нагадувати усім про захисника України, патріота, який відав своє життя за цілісність нашої держави — сказав у своїй промові Михайло Полодюк.

Право відкрити дошку надали сім’ї Володимира Шевчука.